loading...

eshghozendegi

eshghozendegi

بازدید : 467
11 زمان : 1399:2

اگر يك كودك رابطه جنسي پدر و مادرش را ببيند و نتواند اين مشاهدات را در يك زمينه خاص تحليل كند، اين مشاهدات مي تواند كودك را ناراحت كند.


اما اگر به كودكان توضيح داده شود كه بزرگسالان نيز يكديگر را دوست دارند، يكديگر را مي بوسند و نوازش مي كنند، پس براي كودكان معلوم مي شود كه چيزي كه به طور تصادفي ديده شده است، خشونت نبوده است.
و والدينش قصد نداشتند كه به يكديگر آسيب برسانند، اما عاشق يكديگر شده اند، و وقتي عاشق يكديگرند، بنابراين كنار هم مي خوابند و هم را بغل مي كنند و مي بوسند و اين كارها را انجام مي دهند.
اگر نوزاد شما به طور ناگهاني به اتاق خواب شما وارد شد و شما و همسرتان در آغوش هم بوديد، سعي نكنيد واكنشي نشان دهيد كه ناشي از وحشت است.
بهتر است كودك را به اتاق خود آورده و به او توجه داشته باشيد.اگر از چيزي كه مشغول هستيد پرسيد، مي توانيد آن را همان طور كه در ادامه مي گوييم توضيح دهيد و سپس او را دوباره به اتاق خود بازگردانيد.
براي بسياري از والدين، قفل كردن در اتاق خواب يك ايده مطمئن تر است، اما باعث ايجاد اختلال در ذهن كودك مي شود و اين به اين فكر مي كند كه چيز مخفي در اين اتاق است.
شنيدن سر و صدا از اين اتاق براي بچه ها گيج كننده خواهد بود و در عين حال امكان ورود و پرسيدن سؤالات وجود نخواهد داشت.
گاهي اوقات والدين نمي توانند محيطي امن و راحت براي روابط زناشويي خود را به دلايل مختلف مانند محدوديت هاي زندگي در خانه، فقدان يك اتاق جداگانه، خانه هاي شلوغ، كودكان فراوان و بعضا غفلت فراهم آورند.
هنگامي كه يك كودك به طور تصادفي رابطه زناشويي والدين يا صداي اتاق خوابش را مي بيند، ممكن است آنچه را كه در بين والدين اتفاق افتاده است، به عنوان يك صحنه خشونت درك كند.
اگر او بعدا پشت درب قفل اتاق خواب پدر و مادر قرار بگيرد، اين فانتزي در او تقويت خواهد شد و اگر معناي اين تصوير را درك نكند، براي او مبهم خواهد بود و حتي در عين حال ممكن است هيجان او را تحريك كند.
با كودكي كه در زمان رابطه جنسي شما را ديده، چگونه رفتار كنيم؟
نخستين اصطلاح (صحنه اوليه) براي اولين بار توسط فرويد در سال ۱۹۱۴ براي توصيف اين مفهوم استفاده شد.بعضي از والدين به اشتباه تصور مي كنند كه بچه هاي كوچك آنها رابطه بين مردان و زنان را درك نمي كنند، حتي اگر يك كودك دو ساله داراي حافظه بسيار قوي باشد و تمام تصاوير و صداها را در ذهن جاي دهد.
برخورد با يك كودك در صحنه روابط زناشويي والدين ممكن است سبب مشكلات زيادي رواني مانند اضطراب و افسردگي، حساسيت كودك، ابهام و عدم آرامش (آزار و اذيت) درباره رابطه جنسي، ترس از تنهايي، آسيب پذيري و غيره شود.
از سوي ديگر، مطالعات گسترده در حال حاضر بر اين واقعيت تأكيد دارد كه مشاهده تصادفي از صحنه ارتباط جنسي والدين سبب آسيب روحي كودك نمي شود.
مگر اينكه رابطه خانوادگي عموما گمراه كننده باشد، اما وضوح اين موضوع مستلزم مطالعات بيشتر است.
اگر كودك به طور تصادفي در نيمه شب به اتاق خواب شما وارد شد و در هنگام رابطه جنسي شما را ديد ، هيچ واكنشي ناشي از ترس و آشفتگي نشان ندهيد.
بسيار مهم است كه كودك به خاطر كنجكاوي جنسي اش خجالت نكشند، چرا كه عواقب اين برخورد، در آينده براي او بسيار مشكل است.
جديدترين و كاملترين روانشناسي عكس پروفايل تلگرام اينستاگرامجديدترين و كاملترين روانشناسي عكس پروفايل تلگرام اينستاگرام2 ديدگاه /بهمن ۳۰, ۱۳۹۷ادامه مطلب ...ديدن رابطه پدر و مادر توسط كودك يك بحران براي فرزند شما به حساب مي آيد.
زيرا ممكن است سبب بلوغ زودرس و حس تنهايي و افسردگي در او شود.
از سويي سبب مي شود تا سوالات زيادي در اين مورد مطرح كند.
در اولين فرصت خود، لباس خود را بپوشانيد يا پتو و اثاثه يا لوازم جانبي را روي بدن برهنه خود بكشيد.
فرزند خود را بخوانيد و از بودن با او لذت ببريد.
از او بپرسيد با چه چيزي چه اتفاقي مي افتد؟
آيا مشكل يا آرزو وجود دارد؟اگر شما از آنچه كه مشغول بود پرسيديد، به او بگوييد چه اتفاقي افتاده است، هيچ ارتباطي با مبارزه و خشونت ميان والدين وجود ندارد.
بايد به كودك توضيح دهيم، نوزادان وقتي يكديگر را دوست دارند بوسيدن و خنده طبيعي است، و انجام كارهايي كه عشق را نشان مي دهند و از يكديگر لذت مي برند نيز همين طور است.
ضروري نيست كه اصل رابطه زناشويي و فرآيند آن براي كودك توصيف شود.
اطمينان حاصل كنيد كه از كودك بخواهيد كه در مورد اين موضوع خارج از منزل و به ديگران است صحبت نكند و فقط مي تواند با والدين در مورد چنين مسائلي صحبت كند.
در پايان توصيف شما، كودك بايد به اتاق خوابش هدايت شود.اگر كودك چيزي نپرسيد …
اگر كودك، در اولين برخورد در اتاق خواب، در مورد صحنه در مقابل او در اتاق نمي پرسد، در اولين فرصت مناسب، به عنوان مثال، فردا صبح، ابتدا از او بپرسيد چه چيزي را شب گذشته در اتاق خواب ديده است، چه احساسي كرده و آنچه را كه او در مورد آن فكر كرده چه بوده است.
از آنجا كه ممكن است فرزند بسياري از صحنه رابطه جنسي پدر و مادر را نديده باشد، والدين زمان كودك را در اتاق را محاسبه كنند.
موارد زير مي توان براي كودك توضيح داد كه در بالا توضيح داده شده است.
آماده پاسخ به سوالات غير منتظره كودك باشيد.اگر سوالات كودك غيرمنتظره و پاسخ فراتر از دانش و اطلاعات شما هستند، مجبور نيستيد پاسخ فوري داشته باشيد و مي توانيد مكالمه را در جلسه ديگري دنبال كنيد.
در همين حال، از متخصصين كمك بگيريد.
مهم نيست كه اگر به كودك اطمينان بدهيد، حقيقت را بهتر مي فهمد.
چندين بار، با دنبال كردن نكات فوق و ارائه اين توضيحات ساده، مي توانيد فرزندتان را از داشتن طيف گسترده اي از اضطراب و مشكلات جنسي در آينده حفظ كنيد.
در غير اين صورت بهتر است با يك روانپزشك يا روانشناس مشورت كنيد و از مشاوره مشكلات خانوادگي كمك بگيريد.
ديدن رابطه پدر و مادر توسط كودكمشاورانه مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره تلفني مشاوره آنلاين تست روانشناسي مشاوره روانشناسي مشاوره جنسي اختلال رواني استخدام روانشناس و روانسنجديدن رابطه پدر و مادر توسط كودكوقتي يك كودك رابطه زناشويي والدين را مي بيند، مي تواند به عنوان يك صحنه خشونت تفسير شود.
وقتي بچه ها از موارد جنسي سوال مي كنند …
همه بچه ها در مورد اينكه چگونه به دنيا آمده اند، از كجا آمده اند، و آنها چرا در عروسي پدر و مادرشان نبوده اند كنجكاو مي شوند، و دير يا زود آنها از والدينشان سوال مي كنند.
اگر قبلا در مورد پاسخ هايي كه به آنها داده ايد فكر كنيد، مي توانيد آنها را به راحتي متقاعد كنيد.
اما متاسفانه اكثر والدين، اگر چه مي دانند كه آنها در نهايت به چنين سوالاتي پاسخ خواهند داد، سعي نمي كنند در رابطه با ان تحقيق و فكر كنند.
شايد شما متعلق به يك نسل هستيد كه مجاز به صحبت در مورد مسائل جنسي در خانواده خود نيست.
اما شما بايد بدانيد كه بچه هاي شما به نسل ديگر متعلق هستند و اگر به درستي به سوالات ان ها پاسخ ندهيد، آنها به زودي از شما دور خواهند شد.
اگر مي دانيد كه سوالات فرزند شما در اين مورد گناه نيستند و شما فقط درباره كنجكاوي ذاتي و تمايل به درك همه چيز نگرانيد، ممكن است براي آن مقابله كنيد.
بنابراين، درست همانطور كه او درباره كاركرد دستگاه مي پرسد، به راحتي و با علاقه به او پاسخ دهيد، بدون در نظر گرفتن تنشها، سوالات او را درباره موضوعات جنسي پاسخ دهيد.
پاسخ چگونه بايد باشد؟كودك ممكن است بپرسد:
چگونه كودك به وجود مي آيد؟چرا زنان باردار مي شوند؟قبل از اينكه در شكمم مادر باشم كجا بودم؟اولين نكته اين است كه شما نبايد به هيچ كدام از سوالات كودك دروغ بگوئيد.
بسياري از والدين به فرزند خود مي گويند كه شما از آسمان و از طرف خدا آمده ايد و اين براي خلاص شدن از اين سوالات است.
يا ما دعا كرديم و خدا تو را به ما داد.
اين روش پاسخ كاملا غلط است، زيرا كودك به تدريج بزرگ شده و مي داند كه نمي تواند درست باشد و اعتمادش را از دست مي دهد.
حقيقت اين نيست كه شما بايد موارد جنسي را از سير تا پياز توضيح دهيد، چرا كه براي كودك شما لازم نيست و مناسب هم نيست.
مقالات مشاوره جنسي مورد تاييدكودكان ۲ تا ۴ سالهبچه هاي بسيار كوچك مانند كساني كه ۲ تا ۴ ساله هستند معمولا با پاسخ بسيار ساده اي متقاعد مي شوند.
به عنوان مثال، مي توانيد به آنها بگوييد: شما در شكم مادر متولد شده بوديد، و چون شما كوچك بوديد، مادر از شما مراقبت مي كرد، شما كمي بزرگتر شديد و شما توانستيد دنيا را ببينيد.
كودكان سنين ۴ تا ۷ سالهبراي كودكان سنين ۴ تا ۷ توضيح دهيد: بدن ما همه از قطعات كوچك به نام سلول ساخته شده است.
سلول هاي بدن مادر و سلول هاي بدن پدر در شكم مادر تركيب شده و به ايجاد شما رسيده كه به همين دليل چشم شما مانند پدر است و موهاي شما مانند مادر است.
كودكان ۷ تا ۱۰ سالهبراي بچه هاي بزرگتر مانند ۷ تا ۱۰ ساله، مي توانيد بيشتر توضيح دهيد.
به عنوان مثال، مي توانيد بگوييد: نام سلول هاي پدر كه همراه با سلول هاي او هستند، اسپرم و نام سلول هاي مادر تخمك است.
اسپرم در پوسته اي به نام بيضه است.
ميليون ها اسپرم در اين كيسه قرار دارند.
اما در بدن مادر هر ماه تنها يك تخمك وجود دارد.اگر مادر و پدر تصميم به داشتن يك كودك داشته باشند، يكي از اسپرم ها با تخمك همراه خواهد شد و يك بچه كوچك ايجاد خواهد شد كه بايد نه ماه در شكم مادر بزرگ و قادر به متولد شدن شود.
بچه ها با ميل جنسي در مرحله رشد روبرو مي شوند و در مرحله بعدي به دنبال پذيرش ديگران هستند و مي خواهند فردي را دوست داشته باشند.
بعضي اوقات والدين نمي توانند محيط مناسب براي روابط زناشويي خود را به دلايل مختلف فراهم كنند و وقتي كودك آن ها را مي بيند يا صداي آن ها را مي شنود، ممكن است او وحشت زده شود.
اين صحنه اي خشونت آميز براي فرزند تصور مي شود و حتي ممكن است حس جنسي او نيز تحريك شود.
مشاورانهمشكلات رواني ناشي از ديدن رابطه جنسي والدين در كودكانهنگامي كه يك كودك با صحنه رابطه جنسي والدين مواجه مي شود، ممكن است مشكلات رواني متعددي از قبيل اضطراب، افسردگي، حساسيت دوران كودكي، ترس از تنهايي، آسيب پذيري و غيره داشته باشد.
البته بسياري از روانشناسان ، امور زناشويي را به عنوان علت اصلي مشكلات رواني در نظر نمي گيرند، مگر اينكه رابطه زناشويي والدين هنگامي كه كودك ان را ديده ، خشونت آميز باشد.
شما ممكن است قادر به صحبت كردن با كودكان خود در مورد مسائل جنسي نباشيد البته مشاوره جنسي مي تواند در اين زمينه كمك كننده باشد.
بسياري از پدران و مادران به مسائل جنسي اهميت نمي دهند و فكر مي كنند كه اين موارد به كودك در مدرسه تدريس مي شود و آنها با تحصيل اين ها را مي فهمند.
در اين زمينه مي توانيد براي افزايش دانسته هاي خود به سايت مشاورانه مراجعه نماييد و مطالب مهم و موجود در اين سايت را مطالعه كنيد.

منبع: مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-با كودكي كه در زمان رابطه جنسي شما را ديده، چگونه رفتار كنيم؟

اگر يك كودك رابطه جنسي پدر و مادرش را ببيند و نتواند اين مشاهدات را در يك زمينه خاص تحليل كند، اين مشاهدات مي تواند كودك را ناراحت كند.


اما اگر به كودكان توضيح داده شود كه بزرگسالان نيز يكديگر را دوست دارند، يكديگر را مي بوسند و نوازش مي كنند، پس براي كودكان معلوم مي شود كه چيزي كه به طور تصادفي ديده شده است، خشونت نبوده است.
و والدينش قصد نداشتند كه به يكديگر آسيب برسانند، اما عاشق يكديگر شده اند، و وقتي عاشق يكديگرند، بنابراين كنار هم مي خوابند و هم را بغل مي كنند و مي بوسند و اين كارها را انجام مي دهند.
اگر نوزاد شما به طور ناگهاني به اتاق خواب شما وارد شد و شما و همسرتان در آغوش هم بوديد، سعي نكنيد واكنشي نشان دهيد كه ناشي از وحشت است.
بهتر است كودك را به اتاق خود آورده و به او توجه داشته باشيد.اگر از چيزي كه مشغول هستيد پرسيد، مي توانيد آن را همان طور كه در ادامه مي گوييم توضيح دهيد و سپس او را دوباره به اتاق خود بازگردانيد.
براي بسياري از والدين، قفل كردن در اتاق خواب يك ايده مطمئن تر است، اما باعث ايجاد اختلال در ذهن كودك مي شود و اين به اين فكر مي كند كه چيز مخفي در اين اتاق است.
شنيدن سر و صدا از اين اتاق براي بچه ها گيج كننده خواهد بود و در عين حال امكان ورود و پرسيدن سؤالات وجود نخواهد داشت.
گاهي اوقات والدين نمي توانند محيطي امن و راحت براي روابط زناشويي خود را به دلايل مختلف مانند محدوديت هاي زندگي در خانه، فقدان يك اتاق جداگانه، خانه هاي شلوغ، كودكان فراوان و بعضا غفلت فراهم آورند.
هنگامي كه يك كودك به طور تصادفي رابطه زناشويي والدين يا صداي اتاق خوابش را مي بيند، ممكن است آنچه را كه در بين والدين اتفاق افتاده است، به عنوان يك صحنه خشونت درك كند.
اگر او بعدا پشت درب قفل اتاق خواب پدر و مادر قرار بگيرد، اين فانتزي در او تقويت خواهد شد و اگر معناي اين تصوير را درك نكند، براي او مبهم خواهد بود و حتي در عين حال ممكن است هيجان او را تحريك كند.
با كودكي كه در زمان رابطه جنسي شما را ديده، چگونه رفتار كنيم؟
نخستين اصطلاح (صحنه اوليه) براي اولين بار توسط فرويد در سال ۱۹۱۴ براي توصيف اين مفهوم استفاده شد.بعضي از والدين به اشتباه تصور مي كنند كه بچه هاي كوچك آنها رابطه بين مردان و زنان را درك نمي كنند، حتي اگر يك كودك دو ساله داراي حافظه بسيار قوي باشد و تمام تصاوير و صداها را در ذهن جاي دهد.
برخورد با يك كودك در صحنه روابط زناشويي والدين ممكن است سبب مشكلات زيادي رواني مانند اضطراب و افسردگي، حساسيت كودك، ابهام و عدم آرامش (آزار و اذيت) درباره رابطه جنسي، ترس از تنهايي، آسيب پذيري و غيره شود.
از سوي ديگر، مطالعات گسترده در حال حاضر بر اين واقعيت تأكيد دارد كه مشاهده تصادفي از صحنه ارتباط جنسي والدين سبب آسيب روحي كودك نمي شود.
مگر اينكه رابطه خانوادگي عموما گمراه كننده باشد، اما وضوح اين موضوع مستلزم مطالعات بيشتر است.
اگر كودك به طور تصادفي در نيمه شب به اتاق خواب شما وارد شد و در هنگام رابطه جنسي شما را ديد ، هيچ واكنشي ناشي از ترس و آشفتگي نشان ندهيد.
بسيار مهم است كه كودك به خاطر كنجكاوي جنسي اش خجالت نكشند، چرا كه عواقب اين برخورد، در آينده براي او بسيار مشكل است.
جديدترين و كاملترين روانشناسي عكس پروفايل تلگرام اينستاگرامجديدترين و كاملترين روانشناسي عكس پروفايل تلگرام اينستاگرام2 ديدگاه /بهمن ۳۰, ۱۳۹۷ادامه مطلب ...ديدن رابطه پدر و مادر توسط كودك يك بحران براي فرزند شما به حساب مي آيد.
زيرا ممكن است سبب بلوغ زودرس و حس تنهايي و افسردگي در او شود.
از سويي سبب مي شود تا سوالات زيادي در اين مورد مطرح كند.
در اولين فرصت خود، لباس خود را بپوشانيد يا پتو و اثاثه يا لوازم جانبي را روي بدن برهنه خود بكشيد.
فرزند خود را بخوانيد و از بودن با او لذت ببريد.
از او بپرسيد با چه چيزي چه اتفاقي مي افتد؟
آيا مشكل يا آرزو وجود دارد؟اگر شما از آنچه كه مشغول بود پرسيديد، به او بگوييد چه اتفاقي افتاده است، هيچ ارتباطي با مبارزه و خشونت ميان والدين وجود ندارد.
بايد به كودك توضيح دهيم، نوزادان وقتي يكديگر را دوست دارند بوسيدن و خنده طبيعي است، و انجام كارهايي كه عشق را نشان مي دهند و از يكديگر لذت مي برند نيز همين طور است.
ضروري نيست كه اصل رابطه زناشويي و فرآيند آن براي كودك توصيف شود.
اطمينان حاصل كنيد كه از كودك بخواهيد كه در مورد اين موضوع خارج از منزل و به ديگران است صحبت نكند و فقط مي تواند با والدين در مورد چنين مسائلي صحبت كند.
در پايان توصيف شما، كودك بايد به اتاق خوابش هدايت شود.اگر كودك چيزي نپرسيد …
اگر كودك، در اولين برخورد در اتاق خواب، در مورد صحنه در مقابل او در اتاق نمي پرسد، در اولين فرصت مناسب، به عنوان مثال، فردا صبح، ابتدا از او بپرسيد چه چيزي را شب گذشته در اتاق خواب ديده است، چه احساسي كرده و آنچه را كه او در مورد آن فكر كرده چه بوده است.
از آنجا كه ممكن است فرزند بسياري از صحنه رابطه جنسي پدر و مادر را نديده باشد، والدين زمان كودك را در اتاق را محاسبه كنند.
موارد زير مي توان براي كودك توضيح داد كه در بالا توضيح داده شده است.
آماده پاسخ به سوالات غير منتظره كودك باشيد.اگر سوالات كودك غيرمنتظره و پاسخ فراتر از دانش و اطلاعات شما هستند، مجبور نيستيد پاسخ فوري داشته باشيد و مي توانيد مكالمه را در جلسه ديگري دنبال كنيد.
در همين حال، از متخصصين كمك بگيريد.
مهم نيست كه اگر به كودك اطمينان بدهيد، حقيقت را بهتر مي فهمد.
چندين بار، با دنبال كردن نكات فوق و ارائه اين توضيحات ساده، مي توانيد فرزندتان را از داشتن طيف گسترده اي از اضطراب و مشكلات جنسي در آينده حفظ كنيد.
در غير اين صورت بهتر است با يك روانپزشك يا روانشناس مشورت كنيد و از مشاوره مشكلات خانوادگي كمك بگيريد.
ديدن رابطه پدر و مادر توسط كودكمشاورانه مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره تلفني مشاوره آنلاين تست روانشناسي مشاوره روانشناسي مشاوره جنسي اختلال رواني استخدام روانشناس و روانسنجديدن رابطه پدر و مادر توسط كودكوقتي يك كودك رابطه زناشويي والدين را مي بيند، مي تواند به عنوان يك صحنه خشونت تفسير شود.
وقتي بچه ها از موارد جنسي سوال مي كنند …
همه بچه ها در مورد اينكه چگونه به دنيا آمده اند، از كجا آمده اند، و آنها چرا در عروسي پدر و مادرشان نبوده اند كنجكاو مي شوند، و دير يا زود آنها از والدينشان سوال مي كنند.
اگر قبلا در مورد پاسخ هايي كه به آنها داده ايد فكر كنيد، مي توانيد آنها را به راحتي متقاعد كنيد.
اما متاسفانه اكثر والدين، اگر چه مي دانند كه آنها در نهايت به چنين سوالاتي پاسخ خواهند داد، سعي نمي كنند در رابطه با ان تحقيق و فكر كنند.
شايد شما متعلق به يك نسل هستيد كه مجاز به صحبت در مورد مسائل جنسي در خانواده خود نيست.
اما شما بايد بدانيد كه بچه هاي شما به نسل ديگر متعلق هستند و اگر به درستي به سوالات ان ها پاسخ ندهيد، آنها به زودي از شما دور خواهند شد.
اگر مي دانيد كه سوالات فرزند شما در اين مورد گناه نيستند و شما فقط درباره كنجكاوي ذاتي و تمايل به درك همه چيز نگرانيد، ممكن است براي آن مقابله كنيد.
بنابراين، درست همانطور كه او درباره كاركرد دستگاه مي پرسد، به راحتي و با علاقه به او پاسخ دهيد، بدون در نظر گرفتن تنشها، سوالات او را درباره موضوعات جنسي پاسخ دهيد.
پاسخ چگونه بايد باشد؟كودك ممكن است بپرسد:
چگونه كودك به وجود مي آيد؟چرا زنان باردار مي شوند؟قبل از اينكه در شكمم مادر باشم كجا بودم؟اولين نكته اين است كه شما نبايد به هيچ كدام از سوالات كودك دروغ بگوئيد.
بسياري از والدين به فرزند خود مي گويند كه شما از آسمان و از طرف خدا آمده ايد و اين براي خلاص شدن از اين سوالات است.
يا ما دعا كرديم و خدا تو را به ما داد.
اين روش پاسخ كاملا غلط است، زيرا كودك به تدريج بزرگ شده و مي داند كه نمي تواند درست باشد و اعتمادش را از دست مي دهد.
حقيقت اين نيست كه شما بايد موارد جنسي را از سير تا پياز توضيح دهيد، چرا كه براي كودك شما لازم نيست و مناسب هم نيست.
مقالات مشاوره جنسي مورد تاييدكودكان ۲ تا ۴ سالهبچه هاي بسيار كوچك مانند كساني كه ۲ تا ۴ ساله هستند معمولا با پاسخ بسيار ساده اي متقاعد مي شوند.
به عنوان مثال، مي توانيد به آنها بگوييد: شما در شكم مادر متولد شده بوديد، و چون شما كوچك بوديد، مادر از شما مراقبت مي كرد، شما كمي بزرگتر شديد و شما توانستيد دنيا را ببينيد.
كودكان سنين ۴ تا ۷ سالهبراي كودكان سنين ۴ تا ۷ توضيح دهيد: بدن ما همه از قطعات كوچك به نام سلول ساخته شده است.
سلول هاي بدن مادر و سلول هاي بدن پدر در شكم مادر تركيب شده و به ايجاد شما رسيده كه به همين دليل چشم شما مانند پدر است و موهاي شما مانند مادر است.
كودكان ۷ تا ۱۰ سالهبراي بچه هاي بزرگتر مانند ۷ تا ۱۰ ساله، مي توانيد بيشتر توضيح دهيد.
به عنوان مثال، مي توانيد بگوييد: نام سلول هاي پدر كه همراه با سلول هاي او هستند، اسپرم و نام سلول هاي مادر تخمك است.
اسپرم در پوسته اي به نام بيضه است.
ميليون ها اسپرم در اين كيسه قرار دارند.
اما در بدن مادر هر ماه تنها يك تخمك وجود دارد.اگر مادر و پدر تصميم به داشتن يك كودك داشته باشند، يكي از اسپرم ها با تخمك همراه خواهد شد و يك بچه كوچك ايجاد خواهد شد كه بايد نه ماه در شكم مادر بزرگ و قادر به متولد شدن شود.
بچه ها با ميل جنسي در مرحله رشد روبرو مي شوند و در مرحله بعدي به دنبال پذيرش ديگران هستند و مي خواهند فردي را دوست داشته باشند.
بعضي اوقات والدين نمي توانند محيط مناسب براي روابط زناشويي خود را به دلايل مختلف فراهم كنند و وقتي كودك آن ها را مي بيند يا صداي آن ها را مي شنود، ممكن است او وحشت زده شود.
اين صحنه اي خشونت آميز براي فرزند تصور مي شود و حتي ممكن است حس جنسي او نيز تحريك شود.
مشاورانهمشكلات رواني ناشي از ديدن رابطه جنسي والدين در كودكانهنگامي كه يك كودك با صحنه رابطه جنسي والدين مواجه مي شود، ممكن است مشكلات رواني متعددي از قبيل اضطراب، افسردگي، حساسيت دوران كودكي، ترس از تنهايي، آسيب پذيري و غيره داشته باشد.
البته بسياري از روانشناسان ، امور زناشويي را به عنوان علت اصلي مشكلات رواني در نظر نمي گيرند، مگر اينكه رابطه زناشويي والدين هنگامي كه كودك ان را ديده ، خشونت آميز باشد.
شما ممكن است قادر به صحبت كردن با كودكان خود در مورد مسائل جنسي نباشيد البته مشاوره جنسي مي تواند در اين زمينه كمك كننده باشد.
بسياري از پدران و مادران به مسائل جنسي اهميت نمي دهند و فكر مي كنند كه اين موارد به كودك در مدرسه تدريس مي شود و آنها با تحصيل اين ها را مي فهمند.
در اين زمينه مي توانيد براي افزايش دانسته هاي خود به سايت مشاورانه مراجعه نماييد و مطالب مهم و موجود در اين سايت را مطالعه كنيد.

منبع: مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-با كودكي كه در زمان رابطه جنسي شما را ديده، چگونه رفتار كنيم؟

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 42

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 667
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 29
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 6205
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 8431
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 31172
 • بازدید ماه : 167632
 • بازدید سال : 167632
 • بازدید کلی : 1527367
 • <
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی